Merhaba,

1980 yılında İstanbul’da doğdum ve ilk-orta öğretim ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladım. Daha sonra girdiğim Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden bölüm ikincisi olarak mezun oldum.

Askerlik görevim için gittiğim Ankara’da 3,5 aylık asteğmen öğrencilik döneminde girdiğim yazılı ve de spor sınavlarından aldığım not ortalaması ile birinci olup, usta birliği görevim için kendi tercihimle İstanbul’a geri döndüm.

İş hayatında sırasıyla Teknokon, Alarko Carrier, Airfel ve Daikin şirketlerinde çalıştım. Proje mühendisliği ile başladığım çalışma hayatımda satın alma mühendisliği, satın alma şefliği, satın alma müdürlüğü ve de tedarik zinciri departman müdürlüğü görevlerinde bulundum.

Şirket bünyesinde kurulan akademide gönüllü eğitimci olarak “Yalın Üretim” ve “Ofiste Kaizen” konulu eğitimler verdim. Şirket içinde verdiğim bu eğitimleri daha sonra tedarikçi, müşteri ve üniversitelerde bire bir eğitim veya seminerler ile vererek etki alanımı genişlettim.

Okan Üniversitesinde MBA programına dahil olup, sonrasında doktora eğitimine çevirdiğim lisanüstü eğitimimde (işletme bölümünde yönetim ve organizasyon alanında) doktora tez aşamasındayım.

Katma değer üretmek ve sürekli iyileştirme üzerine kurulu hayat felsefemi, yaptığım tüm işlerde ve aldığım sorumluluklarda yansıtma hedefinde olmuşumdur. En az 1 insanın hayatında olumlu yönde değişiklik yapmayı hedefleyen bir dünya görüşüm bulunmaktadır.

Saygılarımla,

AR